Ühtne elektri hind jääb poliitikute lubadusteks

25. oktoober 2001, 09:14

Poliitikute lubadused lükata elektri hinna tõstmine Läänemaal edasi on liiva jooksnud, Fortum saatis sel nädalal oma klientidele esimesed arved uue hinnakirja alusel, kirjutab Lääne Elu.

'20. oktoobril saatsime esimesed arved, millel on pool vana ja pool uue hinnakirja järgi,' ütles Fortum Läänemaa turundusjuht Kaarel Lehtsalu.

Lääne maavanem Jaanus Sahk ütles: 'Kuni keegi ei ole otse 'ei' öelnud, võib loota, et läänlased saavad riigiabi.'

Rahandusminister Siim Kallas moodustas kaks nädalat tagasi töögrupi, kes otsib võimalusi ühtlustada elektri hind Läänemaal ja mujal Eestis. Töögrupp ei ole ühtki ettepanekut ministrile teinud, teatas eile Lääne Elule ministeeriumi pressiesindaja Katrin Jaakson. Komisjon on asja arutanud majandus- ja sotsiaalministeeriumi töötajatega, esialgu pole teada, millal töögrupp oma soovituse teeb.

11. septembril otsustas valitsus peatada elektri hinna tõus Läänemaal. Valitsus soovitas Eesti Energial alandada Fortumile müüdava elektri hinda. Fortum oli sel juhul nõus hinnatõusu poole aasta võrra edasi lükkama. Eksmajandusministri Mihkel Pärnoja nõunik teatas septembris: 'Minister täidab valitsuse ettepanekut, vastava ettepaneku on Pärnoja kirjalikult Eesti Energiale saatnud.'

Eesti Energia nõukogu keeldus toona, sest Fortum on nende konkurent.

Riigikogu majanduskomisjoni ja Haapsalu linnavolikogu esimees Andres Lipstok ütles septembris, et tõenäoliselt soovitab valitsus Eesti Energial alustada Fortumiga läbirääkimisi Läänemaa elektrivõrgu taasriigistamiseks, et tagada kõigi elektritarbijate võrdne kohtlemine.

Eesti Energia juhatuse liige Lembit Vali ütles, et poliitikute elektrihinnateemalised avaldused on demagoogia: 'Valimised on tulemas, riigikogu on mugav koht.'

Oktoobrist on elektri kilovatt-tund Fortumi klientidel kümme senti kallim kui Eesti Energial. Keskmiselt kallines elekter Läänemaal ja Viimsis viiendiku võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing