Jaak Liivik saab ligi 200 000 krooni hüvitist

25. oktoober 2001, 08:22

Novembri alguses tegevuse lõpetava erastamisagentuuri peadirektori kohusetäitja Jaak Liivik saab hoolimata talle esitatud paljudest etteheidetest lahkudes riigilt rohkem kui 170 000 krooni suuruse lahkumiskompensatsiooni, kirjutab Postimees.

Erastamisagentuuri juriidilise osakonna juhataja Mart Lõivu sõnul näeb avaliku teenistuse seadus riigiteenistujale, kelle staa? on üle kümne aasta, ette 12 kuupalga suurust hüvitist. Mullu oli Liiviku aastapalk 171 599 krooni, millele lisandusid veel lisatasud.

Viimased kaheksa aastat on Liivik töötanud eri ametites erastamisagentuuris, enne seda oli ta kolm aastat Tallinna linnavalitsuse teenistuses.

Erastamisagentuuri nõukokku kuuluv riigikogu liige Tiit Tammsaar nimetas Liivikule kompensatsiooni maksmist naljakaks. ?Seda tuleks teha inimestele, kelle tööga on rahul oldud,? lausus ta. ?Liiviku vabastamist on korduvalt taotlenud mitmed nõukogu liikmed ja ka avalikkus, kes talle mitmesuguseid asju ette heidab.?

Tammsaare väitel on Liivik otseselt vastutav Eesti Raudtee erastamisprotsessi venimise, halva käekäigu ning kaheldava väärtusega tulemuse eest.

Liivik ei pea talle hüvitise maksmist taunitavaks, sest nii näeb ette seadus. ?Kuigi etteheiteid on olnud palju, arvan siiski, et nii Edelaraudtee kui ka Eesti Raudtee erastamised on kulgenud edukalt. Kui sellest aru ei saada, siis tulevikus selgub kõik,? mainis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing