Ühiselamute skandaal toob erakorralise istungi

26. oktoober 2001, 08:25

Mustamäe viie ühiselamu müügi tõttu erafirmale ja sellele järgnenud elanike väljatõstmise ajendil koguneb Tallinna volikogu tuleval nädalal erakorralisele koosolekule ning võib asjaolude selgitamiseks luua erikomisjoni, kirjutab Postimees.

Erakorralise istungi ettepanekuga tuli välja keskfraktsioon, kelle koostatud eelnõu ?Akadeemia tee 38, 42, 46 ja Vilde tee 90 ja 96 omandiõiguse üleminekuga tekkinud küsimuste väljaselgitamine ja elanikele eluruumi erastamise õiguse tagamine? on ainsana istungil päevakorras.

Eelnõu näeb ette ajutise komisjoni moodustamist, mille ülesandeks on välja selgitada Tallinna linnaametnike tegevus või tegevusetus, mis lõi olukorra, kus Mustamäe ühiselamute elanikud ei saa erastada üürilepingu alusel nende kasutuses olevaid eluruume ning neid ähvardab 1. novembrist tänavale tõstmine.

Nõmme linnaosa vanem Urmas Paet ütles eile, et samalaadne olukord valitseb ka Männiku 89 asuvas ühiselamus, mille riik müüs erakätesse 1994. aastal.

Paet märkis, et majaomanik on teinud elanikele kirja, et 1. maist hakkab hoone renoveerimine ja selleks ajaks peab maja tühi olema. Paet ütles, et inimesed ei soovi Männiku tänavalt ära kolida ning on majamüügi suhtes alustanud kohtuasja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing