Suurettevõtjad suruvad parteidele peale rahvuslikku lepet

26. oktoober 2001, 08:16

Suurettevõtjate assotsiatsioon üritab panna kõiki riigikogus ja Tallinna võimuliidus esindatud erakondi alla kirjutama pikemaajalisele rahvuslikule kokkuleppele, kartes valimiste järel tekkivat ebastabiilsust, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ettevõtja tahab kindlustunnet tuleviku arengu suhtes nii kogu Eestis kui ka Tallinnas,? ütles suurettevõtjate assotsiatsiooni tegevjuht Jaak Saarniit.

Eile kohtusid 10 erakonna, suurettevõtjate ja Tallinna esindajad esimest korda Tallinna arengu teemadel.

?Kõik asjad on veninud ja see on ajanud ettevõtjad närvi,? lausus Saarniit. ?Koalitsiooni ja opositsiooni tõmblemine on läinud üle piiri ning on oht, et kui poliitika ja võimukandjad muutuvad, kas siis jätkatakse võetud üldist arengusuunda,? lisas Saarniit. ?Kui erakondade juhid on kokkuleppele alla kirjutanud, siis peab linnavolikogu ka pärast valimisi kokkulepitud põhisuundadest linna arengus kinni pidama.?

Suurettevõtjad tahaksid nii Tallinna kui kogu Eesti tasemel näha alla kirjutatud rahvuslikku kokkulepet, mille allkirjastavad erakondade juhid, aga ka ametiühingud jm organisatsioonid. Idee sellise kokkuleppe sõlmimiseks said Eesti suurettevõtjad Iirimaalt, kus ligi 20 aastat tagasi sügavas majanduskriisi olukorras sõlmitud lepe on aidanud saavutada saareriigil suurt majanduslikku edu.

Saarniit tõdes, et loodetud kiire kokkuleppe saavutamine pole võimalik, seda enam valimiste lähenedes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing