Börsiülevaade: Telekomi toetasid välisturud, Estiko aktsial pidurid peal

26. oktoober 2001, 14:52

Ericssoni kolmanda kvartali positiivne rahavoog oli täna tugeva Euroopa tehnoloogiasektori kõrval palsam ka Eesti Telekomi aktsiale, mis kerkis 1,7% ja sulgus viimase kahe nädala kõrgeimal 57,50 kroonisel hinnatasemel.

Välisturgude maaklerite sõnul on kõige hullem juba hindadesse arvatud ja iga vähegi hea asi on kui selge ostusignaal. Olulist rolli mängib praegu turu liikumisel ka investorite emotsionaalsus ning suur tahe rongist mitte maha.
Osturalli põhineb aga lootusel, et järgmise aasta teisel poolel toimub juhtivates majandustes murrang paremuse poole.

Tallinna börsil tänaseni kõige madalama hinna/tulu suhtega (2,3) püsinud Estiko <GR#EE.ESTIK> teatas, et ta kvartalikasum kukkus 56 sendilt 15 sendini.

Kuigi aktsiaga tehinguid ei tehtud ning aktsiahind jäi 8 krooni peale oli hinnanoteeringute liigutamises näha, et tulemusse suhtuti kerge pelgusega.

Ettevõte aktsia tundub sobivalt hästi pikaajalise nägemusega investorile, kuna järgnevate kvartalite jooksul toimub ettevõtte tootmisprotsessi kaasajastamine ja kinnisvara ümberhindamine, mil pole suure tõenäosusega ettevõttelt kasumit loota.

Samas hoiab aktsiat kukkumast ka ettevõte kevadine otsus osta tagasi kuni 10% ettevõte aktsiatest hinnaga 7,25 krooni tükk.

Norma <GR#EE.NORMA> aktsia sulgus 50,10 kroonil ehk kõrgeimal tasemel pärast 24. augusti. Eelmiste päevadega sarnast korraliku huvi näitas nii miljon kroonine käive kui ka korralik tehingute arv.

Pärast kvartalitulemusi kolme päevaga 136,50 kroonilt 143 kroonini kerkinud Hansapanga aktsia <GR#EE.HP> vastu täna enam ostuhuvi ei tuntud ning aktsia vajus 0,4%, 142,50 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing