Börsiülevaade: Euroopa turud tõusevad Ericssoni toel

26. oktoober 2001, 09:47

Ericssoni kolmandas kvartalis positiivseks jäänud rahavoog ja eile õhtune ralli USAs on viinud juhtivad Euroopa börside indeksid täna mõõdukasse plussi.

Kuigi turg on positiivne on selline asjade kulg siiski mõnevõrra imelik, kuna ülejäänud Ericssoni põhinäitajad, nagu kahjum, käive ja tulevikuväljavaade, olid märgatavalt mustemad kui investorid temalt ootasid.

Igatahes selge on see, et praegu nendele näitajatele tähelepanu ei pöörata ning Ericsson võib täna tuge pakkuda ka Tallinna börsile.

Eile oli Tallinnas tunda suuremahulist ostuhuvi kõigi kolme atraktiivseima börsiaktsia vastu. Norma <GR#EE.NORMA>, Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> ja Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia hulgas osutis kõige ahvatlemaks viimasena mainitud väärtpaber, mille hind tõusis esmakordselt terrorieelse hinnataseme vahtusse lähedusse.

Suurte plokktehingute tulemusena Tallinnas üle 11 mln kroonist käivet üles näidanud Hansapanga aktsia tegi 1,5 mln kroonise käibe täis ka Helsingis. Panga aktsia sulgus eile 143 kroonil ehk kõrgeimal tasemel pärast 11. septembri terrorirünnakut. Peale kvartalitulemuste avaldamist on aktsia suutnud kolme päevaga kosuda juba 4,8%.

Eesti Telekomi aktsia suutis eile näidata 0,9%st tõusu ja sulgumist 56,50 krooni tasemel.

Aktiivsuselt osas eile kolmandaks tulnud Norma aktsia sulgemishind jäi küll 50 krooni peale, kuid ülesliikunud hinnanoteeringud näitasid investorite kasvanud huvi väärtpaberi vastu.

Norma aktsia ostuäär sulgus 50,20 kroonil ehk viimase kahe kuu kõrgeimal tasemel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing