Keskkonnaministeerium sõlmis Silmetiga 79,1 mln kroonise lepingu

26. oktoober 2001, 13:33

Täna kirjutasid keskkonnaminister Heiki Kranich ja ASi Silmeti juhatuse liige Tiit Vähi alla saastetasu asendamise lepingule, mille kohaselt asendatakse Silmeti saastetasu maksmise kohustus kolmeks aastaks investeerimiskohustusega 79,1 miljoni krooni ulatuses.

<pilt#HeikkiKranich.jpg#Heiki Kranich#150#176#0> Keskkonnaministeeriumi asekantsleri Harry Liivi sõnul uuendab AS Silmet vastavalt lepingule oma tootmistehnoloogiat nii, et jäätmete hulk oleks võimalikult väike ja keskkonnale ohutu. 2003. aasta alguseks lõpetab AS Silmet Sillamäe jäätmehoidla kasutamise ja valmistab ette ning viib ellu uue jäätmekäitlussüsteemi.

Ettevõttel on kavas hakata jäätmeid taaskasutama, eeltöödelda looduslikke radionukleiide sisaldavaid tahkeid jääke ja vaheladustada need taaskasutuseks või lõppkäitluseks.

Suurt tähelepanu kavatseb AS Silmet hakata pöörama ka tootmisreovee puhastamisele. Ettevõte rajab reovee eelpuhasti, vähemalt 10 miljonit krooni lepingusummast suunab AS Silmet Sillamäe linna reoveepuhasti rekonstrueerimisprojekti, kuhu ettevõtte saadab oma reovee järelpuhastuseks.

Meetmete ellurakendamise tulemusel väheneb üldlämmastiku kui reostuse põhikomponendi heide 90%, sulfaatide heide 58% ning tahkete jäätmete ladestatav kogus ligi 65%.

Otse mere kaldal asuv AS Silmet on seni üks suurimaid Soome lahe reostajaid - ligi kolmandik Eesti lämmastikreostusest pärineb sellest ettevõttest.

Lepingu täitmist hakkab kontrollima Ida-Virumaa keskkonnateenistus. Kui ettevõte ei peaks lepingutingimusi täitma, on keskkonnaministril õigus leping ühepoolselt katkestada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing