Jõuline haldusreform läheb prügikasti

29. oktoober 2001, 09:15

Haldusterritoriaalses reformis kavatseb kindlalt osaleda 247st omavalitsusest üksnes 72. Nemad saavad tõenäoliselt aluseks võimuliidus sündivale kompromissile minna edasi omavalitsuste vabatahtliku liitumisega, kirjutab Postimees.

Varem kavandatud sundliitmise tähtaeg jääb määramata, otsustasid kuus valitsusliitlast, kes osalevad komisjonis, mis otsib haldusreformiga kerkinud tüliküsimustele kompromisse. Postimehe andmeil jääks valitsusele vaid ülesanne toetada neid omavalitsusi, kes ise ühinemise kasulikkust mõistavad.

Kompromissi töötas välja oktoobri keskel loodud lepituskomisjon, mis otsis lahendusi 13 küsimusle, mis tekitasid võimuliidus põhimõttelisi lahkhelisid. Komisjoni kuuluvad Jürgen Ligi ja Meelis Atonen (Reformierakond), Marju Lauristin ja Mihkel Pärnoja (Mõõdukad) ning Tiit Sinissaar ja Andres Herkel (Isamaaliit).

Ametlikult võimuliit ei avalda kokkulepete ega isegi mitte tüliküsimuste sisu. Lepituskomisjoni otsus pole praegu veel siduv koalitsiooni osapooltele, selle peab heaks kiitma koalitsiooninõukogu.

Kursimuutus haldusreformis saab tõenäoliselt kinnituse 13. novembril, kui seda arutab Mart Laari valitsuse õhtune kabinetiistung.

Lepituskomisjonis leitud kompromiss tähendab, et võimuliit ei kavatse hoida kinni lubadusest viia 2005. aastaks läbi jõuline territoriaalreform.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing