Rekordmadalad intressid põhjustasid laenubuumi

29. oktoober 2001, 08:26

Alates oktoobrist on eluasemelaenude intressid langenud esmakordselt viimase kümne aasta jooksul alla seitsme protsendi. Odav laenuraha viis kolmandas kvartalis tõelise eluasemelaenu buumini, kirjutab Postimees.

Suuremad pangad pakuvad osa eluaseme soetamiseks mõeldud laenutooteid alates oktoobrist juba alla seitsmeprotsendise intressiga. Keskmised laenuintressid ulatuvad siiski kaheksa protsendini. Tänu madalatele intressidele kerkis pankade väljastatud laenude summa kolmandas kvartalis võrreldes mullusega rohkem kui poole võrra.

Hansapanga eralaenude arendusosakonna juhataja Kersti Arro sõnul suurenes kolmandas kvartalis väljastatud eluasemelaenude maht Eesti pankades mulluselt 509 miljonilt kroonilt 771 miljonile kroonile. ?Näiteks Hansapank teeb ka oktoobris oma tänavuse laenurekordi,? ütles Arro.

?Kui tavaliselt on laenutegevuse aktiivsemaks kuuks aastas mai ja sügiseks on eluasemesoetamised vaibumas, siis tänavu on oktoobris püstitav rekord tõeliseks üllatuseks,? rääkis Arro.

Hansapank on langetanud pikemaajaliste ja suuremate eramu ehitamiseks või ostmiseks mõeldud laenude intressi juba 6,9 protsendini. Keskmine eluasemelaenu intressimäär Hansapangas on Arro hinnangul praegu ligikaudu kaheksa protsenti.

Ühispangas on tänavu kolmandas kvartalis väljastatud kaks korda rohkem eluasemelaene kui mullu. Ühispanga eralaenude arendusjuhi Triin Messimase kinnitusel on nende kõige odavam eluasemelaenu toode Preemialaen, mille intress on praegu 6,54 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing