Tarbimine USAs tõusis

29. oktoober 2001, 17:11

Kuigi tarbimine USAs tõusis oktoobris võrreldes eelnenud kuuga, siis muud majandusindikaatorid näitavad majanduse nõrgenemist, kirjutab Wall Street Journal.

Michigani ülikooli koostatud tarbija usalduse indeks tõusis oktoobris 82,7ni, septembris oli sama näitaja 81,8.

Tarbimine suurenes ja ka tarbijate usaldust mõõtvad indikaatorid tõusid tänu sellele, et tarbijad tõttasid kasutama automüüjate poolt pakutud nullintressiga ostuvõimalusi ja refinantseerisid oma kodude ostmiseks võetud laene madalama intressiga laenudega.

Siiski jääb usaldustase peaaegu kaheksa aasta taguse languse tasemele. Analüütikute hinnangul on siiski võimalik, et eelolevatel kuudel läheb majandus pisut ülejoones.

'Vaatamata sellele, et tarbijate usaldus polnud sel kuul nii madal, kui eelmisel on näha majanduse kukkumist langusesse, ütles Richard Curtin, Michigani ülikooli Tarbijauuringute keskuse direktor.

Analüütikute pessimismi tarbimise vähenemisest õhutas see, et septembris registreeriti Ameerikas 1317 massilise koondamise juhtu (koondati rohkem, kui 50 inimest), mille tulemusel kaotas töö 159 000 inimest. Üheksa kuu jooksul on massiliste koondamiste tulemusel kaotanud töö 1,7 miljonit inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing