Börsiülevaade: Euroopa turud tõotavad stabiilset avanemist

29. oktoober 2001, 10:02

Ericssoni kolmanda kvartali positiivne rahavoog oli reedel tugeva Euroopa tehnoloogiasektori kõrval palsam Eesti Telekomi aktsiale, mis kerkis 1,7% ja sulgus viimase kahe nädala kõrgeimal 57,50 kroonisel hinnatasemel.

Täna suure tõenäosusega aktsiale hinnalisa eriti näha ei ole, sest ka Euroopa turud tõotavad täna alustada passiivselt.

Estiko, mis on Tallinna börsil siiani kõige madalama hinna/tulu suhtega (2,6) püsinud <GR#EE.ESTIK> , teatas reedel, et ta kolmanda kvartali kasum kukkus 56 sendilt 15 sendile.

Kuigi aktsiaga tehinguid ei tehtud ning aktsiahind jäi 8 krooni peale oli hinnanoteeringute liigutamises näha, et tulemusse suhtuti kerge pelgusega.

Estiko aktsia liikumises erilist tõusu oodata ei ole, sest järgnevate kvartalite jooksul toimub ettevõtte tootmisprotsessi kaasajastamine ja kinnisvara ümberhindamine. Seetõttu pole suure tõenäosusega ettevõttelt kasumit loota.

Samas hoiab aktsiat kukkumast ka ettevõte kevadine otsus osta tagasi kuni 10% ettevõte aktsiatest hinnaga 7,25 krooni tükk.

Norma <GR#EE.NORMA> aktsia sulgus 50,10 kroonil ehk kõrgeimal tasemel pärast 24. augustit. Eelmiste päevadega sarnast suurt huvi näitas nii miljoni kroonine käive kui ka suur tehingute arv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing