Sideamet kontrollib kaabeltelevisioonifirmasid

29. oktoober 2001, 16:46

Sideamet asub kaabeltelevisioonifirmasid kontrollima, teatas sideameti infoosakonna juhataja asetäitja Marge Ensling.

29. oktoobriks pidid kaabellevifirmad esitama sideametile taotlused uute tegevuslubade väljastamiseks.

29. oktoobri seisuga on sideametile esitatud 50 kaabellevivõrguloa taotlust. Taotlust ei ole esitanud 13 ajutise tähtajalise loa omanikku ja üks kaabeltelevisioonivõrgu loa omanik.

Vana seaduse alusel oli sideamet väljastanud kokku 81 luba. Erinevus tuleneb
sellest, et kui vana seaduse alusel oli ühele ettevõtjale välja antud mitu
ajutist tähtajalist luba, siis praegu kehtiva kaabelleviseaduse alusel on
ettevõtjal võimalus taotleda ainult ühte kaabellevivõrguluba.

Sideamet on asunud kontrollima nende ettevõtete tegevust, kellele oli luba väljastatud vana kaabelleviseaduse alusel, kuid kes ei esitanud sideametile taotlust uue loa väljastamiseks.

Alates 23. oktoobrist ei või kaabellevivõrke opereerida need ajutise tähtajalise loa, kaabeltelevisioonivõrgu loa või kaabeltelevisioonivõrgu kasutusloa omanikud, kes ei esitanud sideametile taotlust uue kaabellevivõrguloa väljastamiseks.

Vastavalt kaabelleviseadusele kaotavad ajutised tähtajalised load, kaabeltelevisioonivõrgu load ja kaabeltelevisioonivõrgu kasutusload kehtivuse kolme kuu möödumisel seaduse jõustumisest 21. juulil 2001, kui vastava loa omanik ei esita selle aja jooksul taotlust kaabellevivõrguloa väljastamiseks.

Isikud, kes tegutsesid vana seaduse järgi väljastatud lubade alusel ja ei esitanud õigeaegselt taotlust uue loa väljastamiseks, peavad oma tegevuse lõpetama ning võivad jätkata alles peale kaabellevivõrguloa väljastamist. Ilma kaabellevivõrguloata kaabellevivõrgu loomise, arendamise või kasutamise
eest näeb seadus ette rahatrahvi 10 000 kuni 1 000 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing