Börsiülevaade: juhtaktsiad löögi all

29. oktoober 2001, 15:05

Möödunud nädalal mõõdukat tõusu näidanud Tallinna börsi liideraktsiatest lasti täna õhk välja, mistõttu nad kukkusid päevaga keskmiselt pooleteise protsendi võrra.

Vähemlikviidsete aktsiate hinnanoteeringud seisid enamikus möödunud nädala hinnatasemete juures.

Enim kaubeldud oli Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis möödunud nädalal suutis pärast majandustulemuste avaldamist tõusta 143 kroonini, võitles täna , et mitte kukkuda 140 kroonist alla poole.
Kuigi päeva jooskul langes hansapanga aktsia hind 139,50 kroonini, suutis ta päeva lõpetada 140 kroonil, mis on 1,7% madalamal kui päev varem.

Ligikaudu sama suur oli täna terve Euroopa pangandussektori langus, millele tõukas hoo sisse Hispaania pangandusgigant BSCH, kes alandas selle aasta kasumiprognoosi ja avalikustas loodetust kehvema kolmanda kvartali majandustulemuse.

Alla miljoni kroonise käibega kaubeldud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia nõrgenes päevaga sama palju kui Hansapanga aktsia. 1,7%ne langus tähendas 56,50 kroonist sulgemishinda.

Lisaks selle, et tehnoloogiasektori aktsiatesse suhtutakse täna Euroopas märksa kainemalt kui möödunud nädalal, leevendas Eesti telekommunikatsioonisektori eufooriat ka Eesti Telekomi juht Jaan Männik, kes ütles ajalehele Dagens Industri, et kohalik turg on nii tugevalt arenenud, et tõenäoline kasv järgnevatel aastatel jääb 8-10% vahel.

Arvestades, et kulutused sidele ühe elaniku kohta on Eestis väga suured, konkurents sideturul tugev, uute sideteenuste jõudmine laiadesse massidesse võtab aega ning Eesti Telekomi turg piirdub vaid Eestiga, pole aktsial hetkel suurt tõusupotentsiaali.

Norma <GR#EE.NORMA> aktsia lõpetas 50 kroonil ehk 0,2% madalamal kui reedel. Negatiivne uudis oli aktsia ostunoteeringu kukkumine 50 kroonilt 49,50 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing