Säästumarketi kõrvale kerkib Soodus Market

30. oktoober 2001, 08:03

Tartu sugemetega ettevõte Severi Kaubandus otsib Soodus Marketi äriplaanile ostjat, kes ehitaks Säästumarketiga konkureeriva kaubandusketi, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Loomisel on eraldi üksus OÜ Soodus Market, mis haldaks edaspidi kauplusi,' kinnitas Severi Kaubanduse üks omanikke Veikko Tromp. 'Hetkel on kaubandusketi täpsest loomisest vara rääkida, kuna käimas on läbirääkimised meie jaepoole müümiseks.'

Trompi sõnul näeb äriplaan ette Säästumarketist kaks korda suuremaid pindu ning mitu korda suuremat kaubavalikut.

Äriplaani järgi kataks kauplusekett kogu Eestit, igasse suuremasse linna loodaks kokku kümmekond Soodus Marketit. Trompi hinnangul nõuaks kava minimaalselt saja miljoni krooni investeerimist.

Tromp lausus, et tehinguks ettevalmistamise aeg on neli kuud, mille tulemusel müüakse Tartus paiknev discounter-tüüpi kauplus ning agressiivset laienemisplaani kirjeldav äriplaan.

Severi Kaubanduse omanduses olev Soodus Marketi kauplus Tartus on hetkel ainuke, firma kavandab lähiajal samalaadse avamist ka Tallinnas.

Jaekaubanduse suunast loobuda kavatsev Severi Kaubandus on siiski Soodus Marketi laiendamise hoogsalt ette võtnud. Tegevust alustav OÜ Soodus Market palkab töötajaid ning samaaegselt üritab Severi Kaubandus soetada krunte Eesti suurematesse linnadesse, et laiendada kaupluseketti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing