Koostamisel tegevusplaan ühiselamute probleemi lahendamiseks

30. oktoober 2001, 17:16

Mustamäe linnaosa vanem Voldemar Trumm esitas täna Mustamäe ühiselamute probleemi lahendamisega tegelevale komisjonile andmed Akadeemia tee ja Vilde tee ühiselamute elanike kohta.

Komisjoni esimehe Vahur Keldrima sõnul on 5 ühiselamuhoones kokku 848 tuba, neis elanikke 1248 ning kõik nad kasutavad oma eluruumi üürilepingu alusel. 'Seega õigusliku aluseta elanikke neis ühiselamutes ei ole,' ütles Keldrima Raepressile.

Linnaosavanema esitatud andmetest selgub, et 91 korteriüürnikku on üürivõlgades, 24 sotsiaalsete probleemidega. 'Nende 24 üürnikuga hakkab tegelema sotsiaal- ja tervishoiuamet,' ütles Keldrima. Tühjasid tubasid on antud ühiselamutes kokku 198.

Täna koostas komisjon ka pöördumise Riigikontrollile. Pöördumise eesmärgiks on saada hinnang AS Ehitajate EEV aktsiate võõrandamise ja sellega Akadeemia teel ja Vilde teel asunud endiste ühiselamute elanike eluruumide erastamise võimalustest ilmajätmise seaduslikkuse ja otstarbekuse osas.

Samuti otsustas komisjon esitada infopäringu linnaosavalitsustele, kellelt oodatakse 9. novembriks teavet nn endiste ametkondlike ühiselamute kohta. See info peab sisaldama nii ühiselamute aadresse kui üürnike arvu.

Mustamäe linnaosavalitsus ja linna elamumajandusamet jätkavad läbirääkimisi OÜ-ga Fennovara, et taotleda osaühingule kuuluvate ühiselamute elanikega lepingute sõlmimist vähemalt 3 aastaks.

Järgmine komisjoni koosolek toimub pärast homset linnavalitsuse istungit. Komisjon peab linnapeale esitama analüüsi ja edasise tegevuskava 5. novembriks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing