Jõulukuul avab Pärnus uksed uus kaubanduskeskus Yasmina

31. oktoober 2001, 08:53

Pärnus Port Arturi kõrval asuvasse endisesse ööklubisse UP ehitatakse kahekorruseline, peatänava ja purskkaevuga kaubanduskeskus Yasmina, mis on kavas avada 15. detsembril, kirjutab Pärnu Postimees.

Endise ööklubi ruumi rentinud OÜ H-Dey juhataja pärnakas Lyas Bouhouda ristis südalinnas asuva kaubanduskeskuse oma kolmekuuse tütre järgi. Äriidee oli tal juba aastaid, kuid seni puudus sobiv asukoht.

Ümberehitusprojekti ja sisekujunduse autor arhitekt Maire Haas lausus, et kaubanduskeskus ehitatakse hoone teisele korrusele. Sinna pääsevad kliendid hoone Riia maantee poolsest küljest. Sissepääsu kohale ehitatakse varikatus.

Esimese korruse keegliklubisse saab siseneda hoone Pika tänava poolsest küljest.

Haasi teatel on tulevasel kaubanduskeskusel avar planeering, nii et sisseastuja haarab lävelt kogu müügisaali. ?Pole hirmu, et ära eksib või vajalikku müügiboksi üles ei leia,? lisas Haas.

Haasi ja Bouhouda kirjelduse kohaselt leiavad 700ruutmeetrise põrandapinnaga peasaalis koha erinevad ärid ja juuksuri-kosmeetikasalong. ?Astudes peatänavale, jääb vasakut kätt naiste-rõivakauplus, kus müütab üleriideid Pärnu firma Sarm, selle kõrval on kullapood, suka-sokipood, aksessuaaride ja kosmeetika müügiboksid,? rääkis Haas. Teisel pool peatänavat leivad asukoha meesteüleriiete, jalanõude ja noorterõivaste kauplus.

Rõdul, kus on ligi 70 ruutmeetrit põrandapinda, rendivad müügibokse beebikaupade äri ning Belgia firma, mis toob Eestisse Armani originaalrõivaid naistele. Samuti võib jõulukuul osta teiselt korruselt Läti keraamikat, kristalli ja noortekaupa.

Müügiboksi rentimiseks käivad läbirääkimised raamatupoodnikega ja Narva mööblifirmaga, kes kaupleb Venemaal valmistatud antiikmööbliga.

Lyas Bouhouda on Pariisis sündinud al?eerlane, kes on õppinud Pariisi kunstiakadeemias ruumikujundust. Kaubakeskuse sisekujunduse üldmulje ja värvilahendused on osaliselt tema visioon inimsõbralikust ostukohast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing