Politsei uurib EMT klientide andmete müügikatset

31. oktoober 2001, 08:47

Tallinna majanduspolitsei uurib, kes pakkus pühapäeval Internetis müüa EMT klientide andmebaase, kirjutab Eesti Päevaleht.

Firma KPNQWest Forum internetiküljele ilmus pühapäeval kiri, kus EMT telefoninumbrite kliendibaasi pakuti müüa 1500 krooni eest, ütles juhtumi uurimiseks Tallinna majanduspolitseisse pöördunud siseministeeriumi andmekaitsebüroo juht Hillar Aarelaid.

Veidi hiljem ilmus samale internetiküljele pakkumine, kus sama andmebaasi pakuti müüa 300 krooni eest.

?Seejärel otsustas keegi selle andmebaasi sinna küljele Exceli tabelina tasuta üles panna,? rääkis Aarelaid. ?Tegemist oli valdavalt 1997.-1998. aasta andmetega. Ilmselt kurikuulsa Imre Perli andmebaasiga.?

Järgnesid kuulutused, kus pakuti müüa EMT 1999., 2000. ja 2001. aasta kliendiandmebaase. ?Kuna oli parajasti pühapäev, siis paistis, et koolipoistel polnud midagi paremat teha, kui üksteist üle trumbata,? rääkis Aarelaid.

EMT infojuhi Kaja Pino sõnul oli ilmselt tegu EMT eraklientide avalike telefoninumbritega 1999. aasta lõpust. ?Kuna tegemist on vananenud andmetega, soovitab EMT kasutada klientide telefoninumbrite otsinguks ametlikke kanaleid ? EMT koduleheküljel olevat telefoniraamatut, EMT infotelefoni või avalikke infoveebe ja -telefone.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing