Börsiülevaade: Euroopa börsidel võib langus jätkuda

31. oktoober 2001, 09:48

Euroopa turud tõotavad täna alustada kerge langusega. Investorite silmad on suunatud USAsse, kus täna avaldatakse riigi kolmanda kvartali majanduskasvu esialgne number. Eile juba avaldamist leidnud oktoobrikuu tarbijausaldusindeks oli turule igatahes juba negatiivseks üllatuseks.

Välisturgude hirm USA makromajandusnäitajate ja Argentina võlaprobleemide ees viis eile Euroopa turud langusse. Tallinna börsi liideraktsiatele tähendas selline stsenaarium laiaks käristatud väärtpaberite hinnanoteeringuid ja keskmiselt paari protsendist langust.

Kuigi aktsiate hinnanoteeringud nihutati eile hommikul maaklerite poolt laiaks, mis muutis aktsiatega kauplemise investorite jaoks raskemaks, kerkis kauplemisaktiivsus võrreldes möödunud päevadega tunduvalt.

Kõige enam oli aktsioonis Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis 42 tehingu käigus odavnes 1,8% ja sulgus 55,50 kroonil.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia kaotas eile viimase osa oma kvartalitulemuste järgsest tõusust, sulgudes 136,75 kroonil ehk 2,3% madalamal kui päev varem.

Kuigi pangandusgrupi aktsia hinnanoteeringute vahe kärises päeva lõpuks 2 kroonini ehk neli korda laiemaks kui esmaspäeval ei pärssinud see kauplemisaktiivsust, mis ulatus aktsia kohta igati mõõduka 30 tehinguni.

Märksa stabiilsem ja kohati isegi rõõmus oli olukord lisanimekirjas, kus oli selle aasta aktiivsem Klementil <GR#EE.KLM> .
Märgatavat ostuhuvi tunda saanud rõivatootja aktsia liikus kaheksa tehingu käigus 5,50 kroonini ehk 1,9% kõrgemale tasemele kui päev varem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing