Mazda maastur jõudis lõpuks Eestisse

Tõnu Tramm 01. november 2001, 13:06

Poolteist aastat pärast Euroopa esmaesitlust toimus sel nädalal kauaoodatud Mazda linnamaasturi Tribute Eesti esmaesitlus edasimüüjatele ja autoajakirjanikele, kirjutab homse Äripäeva Auto rubriik.

Paraku ei tekitanud Tribute"i saabumine Mazda müüjate silmis erilist optimismi, sest kuni kevadeni on saadaval vaid kõige kallim ja luksuslikum versioon, mis koos nahksisu, 3-liitrise V6 mootori, automaatkäigukasti ja muu lisavarustusega maksab ümmarguselt 460 000 krooni.

Mazda diileritel ei ole Eesti hinnatundlikule ja konkurentsitihedale turule sellise alghinnaga sisenemine just ülesanne kergete killast, ainsaks lohutuseks on tõsiasi, et auto ise on vägagi tõsiseltvõetav. 198 hj V6 mootor annab võimaluse võrrelda Tribute"i juba X5 BMW või M-klassi Mercedesega, ehkki maaletoojad peavad teda eeskätt Toyota RAV4 ja Honda CR-V konkurendiks.

Samuti on Tribute tänu keskdiferentsiaali lukustamisvõimalusele igati arvestatav maastikuauto ning esitlusel Männiku tankodroomil olid tema maastikuvõimed igati muljetavaldavad. Kevadel on oodata ka 2-liitrise mootori ja manuaalkäigukastiga odavamaid variante, mille alghind peaks kõigi eelduste kohaselt jääma alla 400 000 krooni piiri.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing