Vee hinnatõusu taltsutab Pärnus tõhus välisabi

01. november 2001, 09:41

Pärnu on saanud viimastel aastatel Mõrra heitveepuhasti renoveerimiseks ligi 40 miljonit krooni välisabi, mis on aidanud vee hinnatõusu kammitsas hoida, kirjutab Pärnu Postimees.

Sellest hoolimata on Pärnu Vesi kuulutanud, et tõstab eratarbijaile vee ja kanalisatsiooni hinda uuest aastast seniselt 17.90 kroonilt kuupmeetrist 19.70 kroonile.

Hinnatõusu põhjendasid Pärnu Vee juhatuse esimees Jüri Rahu ning finantsdirektor Jane Mets kulutuste suurenemisega. Samas mainis Rahu, et hinnatõus oleks palju suurem ja valulisem, kui kõike hädavajalikku oleks tulnud vaid laenuraha eest teha.

Tagastamatu abi on tõhusalt toetanud nii firma kui selle klientide rahakotti.

Jüri Rahu ütles, et kavandatava hinnatõusu aastate kaupa on Pärnu Vesi oma arengukavas juba ammu avalikustanud ning seepärast ei ole järjekordne hinnatõus erilisi kirgi üles kütnud. Soovijail võimaldati kliendipäeval oma silmaga vaadata, kuhu raha on kulunud, mida on asjade parandamiseks ära tehtud.

Mõrra heitveepuhasti renoveerimisel on tagastamatu abi olnud tõhus: biopuhasti uuendamiseks saadi 15 miljonit krooni Soome riigilt, mehaanilise puhasti kordategemiseks 16,6 miljonit krooni Phare programmist, sellele lisaks veel kolm miljonit krooni Eesti keskkonnainvesteeringute fondilt ja viis miljonit krooni riiklike investeeringute programmist, luges kokku Jane Mets.

Siiski ütles Rahu, et kaheksa kuni kümme miljonit krooni kulub mudatöötluse kordategemiseks, kus praegu on kasutusel 80ndate aastate tehnoloogia.

Teise suurema planeeritava tööna nimetab Rahu Vana-Pärnu pumpla renoveerimist ja 1,2 kilomeetri pikkuse teise heitveetoru kordategemist. Selleski loodetakse kuigipalju Taani keskkonnafondi abirahale. Et abiraha saamine on pikk ja keeruline protsess, võrdleb Rahu praegust olukorda missivõistlustega: ?Oleme trikoovooru jõudnud.?

Palju suurem, 100 miljoni kroonine abipakett loodetakse saada Euroopa Liidu Ispa programmist, et lõpetada Vana-Pärnu heitvee kanaliseerimine, ehitada välja Raeküla kanalisatsioon ja rajada jõe alla kolm düükrit.

Rääma kanalisatsiooni kordategemine loodetakse tuleval aastal lõpetada linnaeelarve rahaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing