Eesti Energia kärbib elektri püsitasust vabanejate hulka

02. november 2001, 08:15

Klientide arv, kes pääseksid aastaks elektri kohustuslikust 20kroonisest püsitasust, kahaneb Eesti Energia väljapakutud 256 000-lt. Energiafirma väldib välja ütlemast lõplikku abisaajate hulka või eeldusi, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Teatasime peaminister Mart Laarile saadetud kirjas maksimaalse klientide arvu, kes kuuluksid meie hinnangul riskigruppidesse,? ütles Eesti Energia juht Gunnar Okk eile. ?Väljaöeldud 256 000 klienti on ülemine piir, mis igal juhul väheneb.?

?20 kroonist vabastamise ajalises osas jääb kõik paika, muutuda saab üksnes soodustuse saajate arv,? lausus Okk.

Eesti Energia koordineerimisel tegutseb töörühm, kelle ülesanne on kindlaks teha tõeliselt abi vajavate klientide ring. Töörühma kuuluvad veel tarbijakaitsjate, sotsiaalministeeriumi ning ametiühingute keskliidu esindajad.

Ükski küsitletud töörühma liikmetest ei osanud öelda, millistele tingimustele peab soodustuse saaja vastama.

Eesti Energia jagas peaministrile saadetud kirjas 256 000 klienti ehk pool oma klientuurist kokku nelja riskirühma. Nende väljaselgitamine oli Eesti Energia esindajate sõnul pikk töö ning selle käigus kasutati sotsiaalministeeriumi, enda ning statistikaameti risttabeleid.

Töörühma ühe juhtidest, Eesti Energia Teeninduse turundusdirektori Jaanus Arukaevu hinnangul võib tulevikus mingiks hindamise parameetriks osutuda vaesusrisk, mis oli möödunud aastal 1785 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing