Tormituul põhjustas Tallinnas mitmeid elektrikatkestusi

Inno Tähismaa 02. november 2001, 11:39

Tallinna abitelefonile 1345 oli täna hommikuks teatatud 89-st tormikahjustusest pealinnas.

Tallinna kommunaalameti juhataja Ain Valdmanni sõnul lülitusid eilse päeva ja öö jooksul linna 440-st tänavalgustuse juhtkilbist välja ligi 130. Tänavavalgustuse häired olid tingitud tugevast tuulest kokkuläinud elektriliinidest ning neile kukkunud puuokstest.

13 korral pidi avariimeeskond välja sõitma piirkonda kus langenud puud või oksad olid elektriliinid katki rebinud. 'Juhtmetest lülitati koheselt vool välja ning nende parandamisega alustati juba varahommikul,' ütles Valdmann Raepressile.

Lasnamäel Punasel tänaval viis tugev tuul spordihallilt katuse, mis lendas elektriliinidesse, põhjustades voolukatkestuse. Narva maantee ja Faehlmanni tänava nurgal lükkas tormituul pikali bussipeatuse, mis samuti lõhkus elektrijuhtmeid. Eesti Panga hoone juures asuvas parklas langes puu sõiduautole, lömastades selle katuse.

Valdmanni sõnul suutsid tänavapuhastusfirmad operatiivselt reageerida ning hommikuks olid pealinna põhi- ja suuremad teed sinna öö jooksul kuhjunud risust puhastatud.

Kuna tormituulte jätkumist ennustatakse ka eelolevateks päevadeks, palub kommunaalamet kõigil linnakodanikel, kes märkavad pimedaks jäänud tänavavalgustust või muid tormikahjustusi, sellest teada anda Tallinna abitelefonile 1345. Vastav info antakse edasi remonditöödega tegelevatele brigaadidele, kes tegutsevad ööpäevaringselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing