Kohus muutis Mõisaküla volikogu koosseisu

02. november 2001, 08:16

Tartu halduskohus kohustas eile Mõisaküla volikogu tunnistama endise linnasekretäri saadikuvolitusi ning see võib kaasa tuua muudatusi linna juhtide seas, kirjutab Sakala.

Kohus leidis, et Mõisaküla Linnavolikogul tuleb tühistada tänavu suvel tehtud otsus, millega ei taastatud linnaametniku kohalt taandunud Helle-Liis Männiku kui volikogu liikme volitusi.

Viimastel kohalikel valimistel kogus toona linnasekretärina töötanud 59aastane Helle-Liis Männik 26 häält ja pääses volikokku. Ta jätkas samal ajal tööd linnaametnikuna ja seetõttu peatusid seaduse järgi tema volitused volikogus.

Männiku asemel on praegu volikogus Tõnis Rannama, kellel tuleks kohtuotsuse jõustumise korral oma kohast loobuda.

Tänavu mais lahkus Männik tervislikel põhjustel linnasekretäri ametist ja soovis volikogus tööle asuda. Kohaliku omavalitsuse korralduse seadusele viidates jättis volikogu aga tema soovi rahuldamata.

Viljandi maavanema Helir-Valdor Seedri arvates rikkus see otsus avalikku huvi. Algul soovitas Seeder volikogul otsus ära muuta, kuid et Mõisaküla volikogu liikmed seda ei teinud, taotles maavanem otsuse muutmist kohtus.

Männik on kirjutanud oma volituste taastamata jätmise volikogu võimuliidu kartuste arvele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing