Sellel aastal valmis rekordarv spordihooneid ja veekeskusi

05. november 2001, 08:49

Tänavu lisandus Eestis rekordiline arv nüüdisaegseid spordirajatisi, millest neli suuremat avamiseni jõudnud ehitist - Saku suurhall, Lilleküla staadion, Keila ja Tartu veekeskused - maksid ühtekokku üle poole miljardi krooni, kirjutab Postimees.

Eesti Spordi Keskliidu peasekretäri kohusetäitja Rein Ööbik nimetas seda aastat pretsedendituks - pärast 1980. aasta olümpiaregatti Tallinnas pole Eestis sellist arvu uusi sportimispaiku valminud. ?Ma ei nimetaks seda siiski kooskõlastatud tegevuseks, pigem kokkusattumuseks. Ning koos on neis nii era-, omavalitsuste kui riigi raha,? märkis ta.

Lisaks neljale suuremale tõi Ööbik välja veel Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi võimla, Viljandi spordihoone ning enne aasta lõppu uksed avava Audentese spordikooli tennisekeskuse. Lisaks said remondi käigus uue näo Kalevi ja Kadrioru staadion.

Tuleval aastal võib Eestis lisanduda koguni neli jäähalli. Endine tippkahevõistleja Allar Levandi ehitab saku suurhalli naabrusse Eesti uhkeima jäähalli, mis peaks valmima aasta pärast. Samal ajal peaks avamispidustuseni jõudma Tartus Annelinnas jäähokiklubi Välk 494 hall ning Pärnus OÜ Kristland jäähall. Jõgeva linn kavandab Eesti jäähokiliiduga 25 miljonit krooni maksva jäähalli ehitust, mille linn hiljem liisingu abil välja ostaks

Kultuuriministeeriumi spordiosakonna peaspetsialist Margus Jurkatam põhjendas spordirajatiste buumi sellega, et kümneaastane mõõnaperiood on mööda saanud. ?Inimestel on aega mõelda ka muule kui olmemuredele,? sõnas Jurkatam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing