Börsiülevaade: Keskpankade istungite ootus hoiab kauplemisaktiivsust all

05. november 2001, 09:54

Euroopa börsid tõotavad avaneda sel nädalal stabiilselt ning väheaktiivselt. Enamus investoreid ootavad USA kui ka Euroopa Keskpanga selle nädala istungeid, mis võivad endaga kaasa tuua uusi intressikärpeid.

Tallinna börs jälgib suure tõenäosusega Euroopa ebastabiilsust ning hoiab kauplemisaktiivsust madalal. Mõnevõrra peaks aktiivsus kasvama uute majandustulemuste avaldamisega.

Sel nädalal on lubanud kvartalitulemused avaldada Harju Elekter <GR#EE.HELEK>. Aga ehk on ka teisi üllatajaid.

Möödunud nädala reede oli Tallinna börsil kolmas järjestikune päev, kus aktiivsus jäi väljapoole igasugust arvestust.

Teist päeva järjest näitas enda kohta kõva kauplemisaktiivsus vaid Rakvere LK aktsia <GR#EE.RLK>, mille hind vajus reedel pärast neljapäevast 26%st tõusu 7,7% võrra.

Väga tugevalt ehk üle 11% kerkis möödunud nädala neljapäeval oma kvartalitulemuste peale HK Roukatalo aktsia. Oma majandusaruandes ka Rakvere LK arengut kiitnud ettevõtte aktsia on viimase kuuga näidanud kokku 32%st tõusu.

Kui neljapäeval domineeris Rakvere LK aktsiate osas ostusurve, siis reedel viidi väärtpaber juba tuntava müügisurve toel kümne tehingu käigus 7,80 kroonilt 7,20 kroonini. Nädala kahe viimase päevaga tehti Rakvere LK aktsiatega kokku 17 tehingut, mis on normaaltingimustes võrdne väärtpaberi kahe kuu tehingute arvuga.

Üle kolmveerandi reedesest börsikäibest andnud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia sulgus 137,25 kroonil ehk 0,2% kõrgemal kui päev varem.

21 tehingust hoolimata alla mln kroonist käivet näidanud Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia tõusis reedel 56,25 kroonini ehk 0,9%. Aktsia suuremale liikumisele panid käpa peale Euroopa börsid, mis reede hommikusest eufooriast hoolimata muutusid päeva peale ettevaatlikuks ja suunatuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing