Ülisuur laenaja Dagab veab endaga kaasa paar tuhat klienti

Raimo Ülavere 05. november 2001, 15:22

Ülisuure laenukoormusega hulgifirma Dagab Baltic Eesti omaniku Baltic Foodi makseraskused tekitavad probleeme umbes paarituhandele Dagabi kliendile. Täna on Dagabi laod juba suletud.

Dagabi <#koduleheküljel=www.dagab.ee> teavitab ettevõte, et tal on umbes kaks tuhat klienti ning üle kaheksa tuhande kaubaartikli. Dagabile kuulub Cash Carry kauplusladude kett nimega Dagab Extra, mis paiknevad lisaks Tallinnale ka Tartus, Võrus, Pärnus, Rakveres ja Narvas. Dagabis töötab umbes 160 töötajat.

Ettevõtte on viimastel aastatel teinud läbi ülikiire kasvu. Kui 1998.ndal aastal oli Dagab Baltic Eesti käive Krediidiinfo andmetel 81 mln krooni, siis eelmisel aastal tegi ettevõte juba käivet 422 mln krooni. Samas on ettevõte viimasel kolmel aastal olnud pidevalt mõne miljoni kroonises kahjumis, eelmisel aastal oli tulemus ?5,3 mln krooni.

Ettevõtte aktsiakapital oli eelmise aasta lõpu seisuga 17,8 mln krooni ning omakapital 9, 8 mln krooni. Kui arvestada, et ettevõtte bilansimaht oli 145 mln krooni, siis on Dagabil peal ülisuur laenukoormus, võõrvahendeid oli ettevõttes eelmise aasta lõpu seisuga 136 mln krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing