Börsiülevaade: viimase viie kuu suurima käibega börsipäev

05. november 2001, 15:07

Tänasesse vaiksesse kauplemispäeva tõi elevust Hansapanga aktsiaga tehtud 200 000 väärtpaberi suurune plokktehing, mis kergitas Tallinna börsi päevakäibe 37,4 mln kroonini ehk kõrgeima tasemeni pärast 1. juunit.

Hansapanga maakler Romet Tepperi sõnul oli suur plokktehing tingitud sellest, et seekord õnnestus pangal kahe välisinvestori tehingusoovid ühendada.
Seetõttu ei saa öelda, kas tegemist oli ostu- või müügisurvega, lisas ta.

137,25 krooni peal tehtud plokktehing kogumahus 27,5 mln krooni elavdas märgatavalt Hansapanga aktsiatega kauplemist.
Peale 25 tehingut lõpetas aktsia oma päeva 137 kroonil ehk 0,2% madalamal kui möödunud reedel.

Tepperi sõnul valitseb kohalikul turul vaikus eelkõige välisturgude ebastabiilsuse pärast kui ka seetõttu, et suuremad ettevõtted on oma kvartalitulemused juba avaldanud.

Kuigi Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsiaga kaubeldi täna passiivselt oli tunda kerget ostuhuvi, mis vedas aktsia päeva lõpuks 56,50 kroonini ehk 0,4% kõrgemale reedesest sulgemistasemest.

Romet Tepperi sõnul on Eesti Telekomi aktsia viimasel ajal passiivsemaks muutunud seetõttu, et Londonis on Eesti Telekomi GDRi vastu suunatud müügisurve raugenud ning aktiivsus madal.

Kohaliku aktsiaturu edasiliikumine sõltub Tepperi sõnul eeskätt välisturgudest.
Eesti Telekomi liikumine võib oluliselt sõltuda ka Sideametist, mis võib negatiivse stsenaariumi kohaselt nimetada Eesti Mobiiltelefoni olulise turujõuga ettevõtjaks.

Täna oma kolmanda kvartali tulemused avaldanud Harju Elektri <GR#EE.HELEK>
aktsiatega tehinguid ei tehtud.
30 sendi jagu ehk 25,50 kroonini kasvas päevaga aktsia ostuäär ning seda vaatamata sellele, et ettevõte kvartali käive ja kasum jäi möödunud aasta samale perioodile alla vastavalt 16 ja 45%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing