Eestlased jahivad 45 miljonit krooni

05. november 2001, 08:11

Ülehomme loosirattasse minev 45 miljonit krooni on ahvatlenud inimesi ostma tavalisest mitu korda rohkem Viking Lotto pileteid, kirjutab SL Õhtuleht.

?Tegemist on rekordmüügiga!? kinnitab Eesti Loto andmekeskuse operaator Aivar Raudsepp.

?Mida rohkem kombinatsioone Eestis ostetakse, seda tõenäolisem on, et suurvõit siia tuleb!? ütleb Eesti Loto pressiesindaja Piret Kütt.

Seni suurim eestlaste jahitud lotovõit oli Viking Lotto märtsikuine 34 miljonit krooni. Siis osteti 1,3 miljoni krooni eest 275 611 mänguväljaga piletit, kuid võit läks sellest hoolimata hoopis Rootsi.

Eesti Loto teatas neljapäeval, et Põhjamaade ühise otsusega lisatakse Viking Lotto tavapärasele peavõidule veel 1,5 miljonit eurot. Kuivõrd läinud kolmapäeval jäi 18miljoniline jackpot välja loosimata ja sellele pandi juurde veel ka mainitud lisasumma, paisuski võidusumma rekordilise 45 miljoni kroonini.

Too uudis kasvatas piletimüügi silmapilkselt kahekordseks. Laupäeval kerkis lotopiletite müük tavapärasega võrreldes juba kolme- ning pühapäevaks lausa neljakordseks! Kui ülemöödunud pühapäeval osteti Viking Lotto pileteid vaid 25 400, siis eile õhtuks juba 95 000 krooni eest.

Eesti Loto andmekeskuse arvutioperaator Aivar Raudsepp kinnitas, et eile õhtuks olid peavõidu ihaldajad ostnud Viking Lotto kombinatsioone rohkem kui 400 000 krooni eest ehk 80 000 mänguvälja. ?Eestis pole pühapäeva õhtuks mitte kunagi nii palju mänguvälju ostetud! Tegu on rekordmüügiga,? teatas Raudsepp.

Operaator aga teab, et õnnemängurid ostavad kõige rohkem pileteid hoopis esmaspäeval, teisipäeval ja kolmapäeval. ?Usun, et kokku ostetakse mänguvälju 1,5 miljoni krooni eest, mis oleks Eesti absoluutne müügirekord.?

Põhjamaade ühisloterii Viking Lotto võiduvõimalust on hinnatud 1:12 000 000 vastu. Võrreldes Taani, Soome, Norra, Rootsi ja Islandiga müüakse Eestis vaid natuke rohkem kui sajandik Viking Lotto piletihulgast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing