Kallase intervjuu järg

06. november 2001, 16:16

Kas lähete võitluses Paltsiga koostööle Savisaarega?

Miks te arvate, et Savisaar pole sellisest laenuvõtmisest huvitatud. Üks kord me kaklesime just temaga sel teemal. Esialgu pole mingeid märke, et Savisaar võiks muutuda eelarve tasakaalu veendunud pooldajaks.

Kas te olete oma koalitsioonipartneritega Tallinna eelarve teemadel juba rääkinud?

Jah, olen rääkinud sellest peaministriga. Milleski konkreetses me kokku veel ei leppinud, Ütleme nii, et asjaga tegeldakse.
Samas pole ultimaatumite esitamise aeg veel käes. Ja ultimaatumite kasutamine argumendina pole ka kõige mõistlikum tegu. Olen nendest esialgu hoidunud ja üritanud leida muid mõjutamisvõimalusi.

Mis võib ikkagi peituda Paltsi laenusoovi taga?

Eks linnapea tahab jäädvustada end ajalukku kõiksuguste asjade tegijana, selgesti alahinnates rahanduslikke ja majandusteaduslikke seaduspärasusi. Paltsi tees on, et eelarve tasakaal on mingi raamatupidamislik jama.
Minu jaoks võrdub see samaga, kui kaks meest seisavad kaheksanda korruse rõdul ja üks neist ütleb, et tänavale pääseb kiiremini aknast alla hüppamisega. Teine vastu, et on ju Newtoni seadused ja vabalangemise kiirendus, me võime surma saada. Ja siis ütleb esimene, et tema ei tea sellistest seadustest midagi ja hüppab alla.

Kas asi lõpeb võimukriisiga?

Ma ei taha seda kommenteerida.

Kas Palts tegutseb nagu kunagise Q-GSMi juht, arendades ettevõtet üle oma võimete, lootes peatsele välisinvesteeringule? Kui investorit poleks tulnud, oleks Q-GSM põhjas olnud.

Olen ka selliseid arvamusi kuulnud.

Tallinna eelarve peab kinnitama volikogu, mille eesotsas on teie parteikaaslane Rein Voog.

Loodan, et selline eelarve volikogus läbi ei lähe. Usun, et sellest kujuneb tuline ja keeruline arutelu.

Kas Eesti Pank tegi oma Tallinna noomiva avalduse iseseisvalt või teie palvel?

Mina seda küll ei palunud, kuid see ei tähenda, et mu kolleegid pole Eesti Pangaga rääkinud.

Kas te Paltsiga omavahel sel teemal kohtunud ei ole?

Ei ole.

Millises seisus on praegu järgmise aasta riigieelarve koostamine?

Meil tuleb minna kulude kärpimisele 500 miljoni krooni ulatuses. Selleks moodustasime kokkuleppekomisjoni, kuhu kuuluvad peaminister, mina kui rahandusminister ja sotsiaalminister. Oma ettepanekud esitame enne 5. detsembrit, mil eelarve projekt tuleb riigikogus teisele lugemisele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing