Saarlased ei saa osaleda 45 miljoni krooni loosimises

06. november 2001, 14:33

Saarlased ei saa praegu osta 45 miljoni krooni suuruse võiduvõimalusega Viking Lotto pileteid, sest sügistorm tegi kahju Orissaares asuvale mastile, mille kaudu lototerminal suhtleb piletimüügi süsteemiga, kirjutab Postimees Online.

Eesti Loto pressiesindaja Piret Kütt ütles, et Saaremaale sõitis avariibrigaad, kes rikke kõrvaldab. Kütt avaldas lootust, et homme saavad hiigelvõiduvõimalusega lotopileteid osta ka saarlased.

Eesti Loto müüs eile enam kui poole miljoni krooni eest Viking Lotto pileteid. Küti sõnul kasvas Viking Lotto piletite müük tavapärasega võrreldes neli korda.

«Praegu on proportsionaalset tõusnud ka teiste lotode müük,» sõnas Kütt. «Mitte küll nii palju, aga umbes 10 protsenti.»

Homme on võimalus igal eestlasel võita 45 miljoni kroonine jackpot. Peavõidu suurus tulenes seekord põhjamaade ühisest otsusest lisada tavapärasele jackpotile 1,5 miljonit eurot.

Kuivõrd eelmisel loosimisel jäi jackpot sisse ja tavapäraselt oleks järgmiseks ennustatava peavõidu suurus 18 miljonit krooni, siis lisades sellele 1,5 miljonit eurot on võiduvõimalus erakordne.

Eesti Loto teatel on tõenäosus, et võit just Eestisse tuleb seda suurem, mida rohkem kombinatsioone Eestimaal ostetakse.

Küti sõnul eelistavad lotomängijad valida pileti numbrid ise ja ei usalda arvuti valikut. Piletile märgitakse tema sõnul sünnikuupäevi ja surmadaatumeid. Kõige rohkem lotopileteid ostavad Tallinna ja Harjumaa elanikud.

Viis krooni maksva mänguväljaga Viking Lotto pileteid on võimalus osta kuni homme kella seitsmeni õhtul. Loosimine kantakse üle Eesti Televisioonis kell 20.55.

Viking Lotto on Taani, Rootsi, Norra, Soome, Islandi ja Eesti ühine arvloto.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing