Kiireima arenguga IT-firmad on CV Online, Artec Design Group ja Helmes

06. november 2001, 16:01

Deloitte Touche kontor kuulutas täna välja kiiresti arenevate tehnoloogiafirmade edetabeli Kesk-Euroopa IT firmade kohta.

Eesti infotehnoloogiafirmadest saavutas kõrgeima koha CV-Online 7. asetusega ning 824%-lise käibekasvuga. Teistest Eesti IT ettevõtetest pääsesid tabelisse veel Artec Design Group 10. asetuse ja 601%-lise käibekasvuga ning Helmes 30. asetuse ja 131%-lise käibekasvuga.

Ungari online meedia ja e-äri lahenduste pakkuja Hirek Media and Internet Technology asetus esimesele kohale 1853%-lise käibekasvuga. Teise asetuse sai samuti Ungari internetilahendusi pakkuv firma Sense/Net 1223%-lise käibekasvuga.

Kesk-Euroopa kiiresti arenevate infotehnoloogiafirmade TOP 50 (Fast 50) koostamise aluseks oli Deloitte Touche?i poolt teist aastat järjest läbiviidud tehnoloogiafirmade uuring, mille eesmärgiks oli identifitseerida kiiresti arenevad tehnoloogiafirmad Kesk-Euroopas. Edetabeli asetus põhines ettevõtte käibe protsentuaalsel kasvul läbi kolme aasta.

Deloitte Touche"i Fast 50 programm sai alguse 1995.aastal Silicon Valleys, Californias ning sellest ajast alates on levinud programm D/T erinevate maade kontorite eestvedamisel üle maailma, hõlmates ka selliseid riike nagu Austraalia, Kanada, Holland ning Suurbritannia.

Et pääseda edetabelisse, pidid firmad vastama järgmistele kriteeriumitele:
- Äritegevus peab olema fokusseeritud kõrgtehnoloogia arendamisele või tootmisele;
- Tegutsenud vähemalt kolm aastat;
- Omama sõltumatut omanike struktuuri, mis välistab välismaiste firmade tütarettevõtete tabelisse sattumise.

Tuginedes nendele kriteeriumitele, sõeluti välja Poolast, Tsehhist, Slovakkiast, Ungarist, Balti riikidest jt. Kesk-Euroopa riikidest enam kui 10 000 firma hulgast 200, millele teostati detailne uuring.

Peamised leiud, mis selgusid uuringu läbiviimisel:
- Enamik Kesk-Euroopa kiiresti kasvavatel tehnoloogiafirmadel on väike varade osakaal, mis näitab, et nendel ettevõtetel on enam oluline teadmistebaas.
- Suuremal osal uuritud firmadest on varasid vähem kui 1 milj. USD eest.
- Kaks kolmandikku firmadest planeerib otsida välisinvesteeringuid lähema kolme aasta jooksul.
- Enamik firmadest vajab $1 ? 5,000,000 miljonit USD, et finantseerida oma edasist kasvu.

John Stewart Wilsoni, Kesk-Euroopa Fast 50 programmi koordinaatori, sõnade järgi on selle aasta Fast 50 võitjad jäänud oma põhiideede ja ärimudelite juurde, muutmata tuulelipuna oma tegevuse eesmärke. Selle tulemusena on nad vältinud ebareaalseid hinnaootusi ja kaost, mis on tekkinud tänu nende lääne kolleeegide rahapõletamise mentaliteedile.

Üksikasjalikum uuringu ülevaade avaldatakse jaanuaris 2002.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing