Börsiülevaade: Saku Õlletehasele head kvartalitulemused ei mõjunud

06. november 2001, 15:04

Üle 4100 aktsionäriga Saku Õlletehase kolmanda kvartali tugevad majandustulemused investoreid ettevõtte aktsiatega kauplema ei ajanud. Eile 1,7% ülesroninud õlletootja aktsia sulgus täna ühe väiketehingu käigus 58,50 kroonil ehk samal tasemel kui eile.

Kuigi Saku Õlletehas teenis õlletööstustele parima ehk siis kolmanda kvartaliga 3,96 krooni kasumit aktsia kohta ei peeta ettevõtte aktsiat antud hinnatasemel eriti heaks investeeringuks.

Üheks peamiseks põhjuseks on siin see, et Saku Õlletehas on korralikult välja arenenud, stabiilne ning ilma kiire kasvuta ettevõte.
Võrreldes teiste suurema kasvupotentsiaaliga ettevõtetega teeb praegune õlletööstuse aktsia seitsmene P/E (hinna/tulu) suhe väärtpaberi ehk veidi kalliks.

Seda taandab aga jõuliselt Saku Õlletehase korralik dividendipoliitika.

Tänase päeva suurimaks tõusjaks oli eile oma kvartalitulemused avaldanud Harju Elektri <GR#EE.HELEK> aktsia, mis sulgus 27 kroonil ehk 7,6% kõrgemal kui eile. Peale terrorirünnakut pole aktsia nii kõrgel viibinud.

Päeva suurimat käivet näitas täna seevastu Norma <GR#EE.NORMA> aktsia, mis tänu 40 000 aktsia suurusele plokktehingule kerkis ligi 2 mln krooni alla.
Kuigi aktsia sulgus 49,50 kroonil, mis on 0,8% kõrgeimal kui eile, liikusid aktsia hinnanoteeringud päevaga vaikselt allapoole.

Tavapärasest suurem huvi oli täna kommitootja Kalev <GR#EE.ETL> aktsia vastu, mis sulgus ligi 0,2 mln kroonise käibe taustal 20,30 kroonini.

Hansapanga <GR#EE.HP> ja Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsiatega kaubeldi täna suhteliselt stabiilselt.
Kui hommikul loodeti Euroopa turgudelt, et Cicso loodetust paremad kvartalitulemused tõukavad tehnoloogiasektori kiirele tõusule, siis päeva kokkuvõtteks seda siiski ei juhtunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing