Autohiiglased Volvo ja Scania kavandavad tootmist Eestis

07. november 2001, 08:18

Rootsi autotöösturid otsivad aktiivselt tootmisvõimalusi ja allhanketegijaid Eestis või mujal Baltimaades ning Volvo, Scania ja Saabi tarnijate ulatuslik delegatsioon saabub Eesti ettevõtete pakkumistega tutvuma selle kuu lõpus, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Rootsi autotööstus on jõudnud arusaamisele, et tootmine tuleks Põhjamaadest välja viia,? kinnitas Rootsi huvile lahendust otsiva Eesti Ekspordiagentuuri juht Lea Kroonmann. ?Nüüd valitakse, kas Eesti, Läti või Leedu.?

Tootmise ümbertoomise otsingute taga seisavad otseselt suurettevõtted Volvo, Volvo-Ford, Scania ning Saab, kes toetavad koos Rootsi valitsusega sealse autotööstuse tarnijate tootmise ületoomist Läänemere teisele kaldale.

Eesti võimalike allhankijatega tuleb ühepäevasele kontaktkohtumisele mitukümmend Rootsi autoettevõtjat. Tellimuse saamiseks tuleb eestlastel rinda pista Läti ja Leeduga, kus autotööstuse hiiglased samamoodi maad kuulavad.

?Eesti poolel on oht, et me ei suuda tagada just-in-time logistikat,? lausus Kroonmann, samuti võib küsimusi olla mahtudes. ?Kellegi eeliseid siin küll maalida ei saa,? möönis ta.

Kui Eesti väljub võitjana teravast konkurentsist Läti ja Leeduga, tähendaks tulemus olulist lisa Eesti ekspordile ning maiuspala allhankijatele. Arvude ning otsese tulu suhtes ettevõtted veel spekuleerima ei soostu.

?Puuduvate võimsuste korral on Rootsi ettevõtted valmis ka investeeringuteks,? lisas Kroonmann. ?Allhanke puhul saaks rääkida kõigest ? automattidest valuvelgedeni.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing