Linna integratsiooniprojektide toetussummade üle puudus finantskontroll

07. november 2001, 12:33

Tallinna linna poolt tehtud sisekontroll toob umbes kolmandiku sel aastal turvalisuse ja integratsiooniameti kaudu jagatud integratsiooniprojektide toetussummade puhul esile puuduliku finantskontrolli, teatab Raepress.

Näiteks MTÜ Integratsioonimeedia Grupp on saanud 199 895 krooni projekti ?Kuldsulg? jaoks. Sisekontroll leiab, et toetussumma kasutamise finantskontroll on puudulik. Kokkuleppe kohast kirjandusteoste auhinnatud tööde kogumikku ei olnud esitatud, polnud fikseeritud ka zhürii koosseisu, kes töid auhindas.
Taotleja OÜ Kardis sai 152 900 krooni ?Oma väikeettevõtte asutamine Eesti ärikeskkonnas. Eesti asjaajamiskeel? projekti eest. Selgi puhul toob sisekontroll esile puuduliku finantskontrolli.
Venemaa Kultuurifondi Balti osakond on saanud 153 900 krooni projekti ?Maa värvid? eest. Kontroll raha kasutamise üle puudulik.
MTÜ Stuudio Meksvideo sai linnalt 150 000 krooni projekti ?Mõista mind? eest, mille tähtaeg veel saabunud pole. Siiski pole projekti aruandest võimalik tuvastada, kas selle I etapp õnnestus või mitte, kas väljasaadetud kirjadele vastuseid saadi või mitte jne.
Eesti Televisioon on saanud 180 000 krooni projekti ?Meie asi (unetus)? eest. Tähtaeg pole veel saabunud, kuid taas heidab sisekontroll ette puudulikku finantskontrolli.
Ka väiksemate, 25 000-30 000 krooniste toetuste puhul heidab sisekontroll ette puudulikku kontrolli.
Kokku on kontroll hõlmanud 3,14 mln kr ulatuses summasid 41 projektile, mis kulusid integratsioonivaldkonna projektide toetuseks sel aastal. Etteheiteid on olnud umbes 800 000 kr summas kümnekonnale projektile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing