Börsiülevaade: aktiivsus kasvamas, oma osa Eesti Telekomil ja Merkol

07. november 2001, 14:49

Tallinna börsil oli tänasele suhtelisele vaiksusele vaatamata viimase kuue päeva aktiivseim börsipäev. Tehingute arv kasvas 75ni tänu investorite kasvanud huvile Eesti Telekomi vastu. Väikest ostuhuvi tunti ka kolmanda kvartali tulemused avaldanud Merko Ehituse vastu.

Eelmisel aastal Eesti suurimaks ehitusfirmaks kasvanud ettevõtte aktsia kasvas päevaga 1,6% ning tõusis 37,37 kroonini.

Kuigi Merko Ehituse kvartalikasum kasvas 1,57 kroonilt 2,57 kroonini aktsia kohta teeb veidi murelikuks käibe ligi 15% langus.

Mõneti võib siis rolli mängida suurete projektide kaootiline lisandumine kui ka see, et kohalikul ehitusturul on suuremad projektid lõppemas ning seetõttu pole ka lähiajal suurt kasvu oodata.
Suuresti mängib selles osas rolli ka ebastabiilsemaks muutunud majanduskeskkond, kus suuremahulisi reaalinvesteeringuid paremate aegade peale edasi lükatakse.

Päevasiseselt poolteist protsenti kerkinud Eesti Telekomi aktsia lõpetas aktiivse kauplemise taustal 57,25 kroonil ehk 0,4% kõrgemal kui eile.

Kerge positivism võis olla tingitud USA Keskpanga teisipäevaõhtusest intressikärpest, mis on andnud täna vaikset optimistliku tooni ka Euroopa telekomisektoris.
Samas on investorid küllalt skeptilised ning küsivad, et mis juhtub siis kui USA Keskpank madalale kistud intressikärbete tõttu enam turgu toetada ei saa.

Eile oma kvartalitulemused avaldanud Saku Õlletehase <GR#EE.SAKU> aktsia sulgus passiivse kauplemisega börsipäeval 59 kroonil ehk tasemel, kus ta viibis viimati kaks ja pool kuud tagasi.

Viimasel ajal suure ostusurve ja investorite kõrgendatud tähelepanu all olnud Kalevi <GR#EE.KALEV> aktsia tõusis 21,50 kroonil ehk ligi 6% kõrgemale eilsest sulgemishinnast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing