Ettevõtlusinfot kasutatakse veel vähe

08. november 2001, 15:59

Tänasel seminaril ?Kuidas ettevõtlusinfost kasu saada? selgus, et Eesti ettevõtted kasutavad saada olevat ettevõtlusinformatsiooni veel vähe, samas kinnitasid kõik seminaril ettekandeid teinud infoorganisatsioonid, et päringute arv suureneb päev-päevalt, teatas seminari korraldaja.

AS Connectus tegevjuht Ally Renter rääkis seminaril, et Eestis on ettevõtlusinfo võrreldes Läti ja Leeduga märksa kättesaadavam. Firmade taustuuringute tegemiseks kasutab Connectus Maksuameti maksehäireandmeid, sarnaseid andmeid näiteks lõunanaabrite juures kasutada ei ole võimalik.

Rivo Sisas hulgifirmast AbeStock tõdes, et oli enda ettevõttes info hankimisel alguses raskes seisus ja märkas, et inimesed, kes võiksid ettevõtlusinfot omada, on riiklikud infosaamise allikad unarusse jätnud. Statistikaametist saadud Eesti ekspordi-impordimahud kaubagruppide lõikes aitavad Sisase sõnul planeerida firma tegevust ja mõista, mis hulgikaubanduses toimub. Rivo Sisas märgib ka, et ta ei usalda saadaolevat infot alati sajaprotsendiliselt. ?Küsin neid asju, mida usun,? lisab Sisas.

Toomas Palu autokemikaalidega tegelevast firmast Aspokem Eesti AS kasutab samuti Statistikaameti infot, kuid möönas, et ühe koodi alla saab panna palju erinevaid asju ning see võib tekitada segadust. ?Väga palju infot saab ka erialaliitudest, Aspokem kuulub nii Plastmassi kui ka Keemialiitu? ütleb Toomas Palu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing