Tolliametnik riisumises süüdi

08. november 2001, 08:05

Tallinna linnakohus tunnistas endise tolliametniku Tiina-Mary Orava süüdi riisumises ja ametialases võltsimises ning mõistis temalt tolliameti kasuks välja 76 365 krooni, kirjutab SL Õhtuleht.

Kaitsepolitsei süüdistuse kohaselt riisus Tallinna tolliinspektuuri Linnasadama tollipunkti Loode piiritolliposti inspektor Tiina-Mary Orav ametiseisundit kuritarvitades ja võltsides 52 korda talle usaldatud võõrast vara 76 365 krooni ja 55 sendi eest.

Raha riisumiseks kasutas Orav mitut petuskeemi. Näiteks arvestas ta esitatud deklaratsiooni põhjal välja käibemaksu, kasseeris selle deklarandilt ning väljastas käibemaksu tasumise kohta kviitungi. Hiljem võltsis kviitungi koopiat, märkides sellele väiksema summa ning tasus vähem käibemaksu kassasse. Summade vahe Orav riisus, seisab kapo süüdistuses.

Teise skeemi kohaselt aktsepteeris ta deklaratsiooni, arvestas käibemaksu ja jättis deklaratsioonile nõutava kviitunginumbri kirjutamata. Käibemaksu kassasse ei maksnud, vaid pani oma taskusse.

30. oktoobril tunnistas kriminaalasja lihtmenetluse korras arutanud Tallinna linnakohus Tiina-Mary Orava süüdi riisumises ametiseisundi kuritarvitamise teel ja ametialases võltsimises ning määras talle lõplikuks karistuseks kaks aastat vabadusekaotust. Kohtuotsuse kohaselt vabaduskaotust Orava vastu tingimuslikult ei kohaldata, talle määrati 1 aasta ja 6 kuud katseaega. Kohus mõistis Oravalt tolliameti kasuks välja 76 365 krooni ja 55 senti, millest poole peab ta hüvitama katseaja jooksul.

Oravalt võeti ära õigus töötada tolliametniku või muul sellega võrdsustatud ametikohal. Linnakohtu otsuse peale võib edasi kaevata 10 päeva jooksul Tallinna ringkonnakohtule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing