Börsiülevaade: Harju Elektri aktsia tegi koos börsiliidritega toreda tõusu

08. november 2001, 14:33

British Telecomi loodetust kehvemad kvartalitulemused ei suutnud Euroopa telekomisektorit ängistada. Sellest sai indu ka Eesti Telekomi aktsia, mis Londoni börsil noteeritud GDRi 1,3%se tõusu peale reageeris Tallinnas täpselt samasuure tõusuga.

Kohalik telekomisektori aktsia sulgus Tallinnas 58 kroonil ehk viimase nelja nädala kõrgeimal tasemel, samas kui ettevõtte GDRi väärtus on Londonis tõusnud 9,875 dollarini ehk aktsiasse ja kroonidesse ümberarvutatuna 57,40 krooni tasemeni.

Euroopa Keskpanga intressimäärade kärpimise ees oli hoos ka intressitundlik finantssektor. Tugev oli ka koduturul noteeritud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis viimase kauplemistunni jooksul hakkas jõudsalt kerkima ning lõpetas päeva 138,75 kroonil ehk 0,9% kõrgemal tasemel kui päev varem.

Lisanimekirjas tegi märkimisväärse tõusu Harju Elektri <GR#EE.HELEK> aktsia, mis sulgus 8% kõrgemal kui päev varem.

Aktsia 28,40 kroonine sulgemishind tähendab aktsia jaoks taset, kus tal pole au olnud viibida tervelt kaks viimast kuud.

Esmaspäeval oma kvartalitulemused avaldanud Harju Elekter rõhutas oma aruandes, et ekspordi langust on pidurdanud uued ekspordipartnerid ning koduturule suunatud müük on näidanud tõusu.

Võib arvata, et elektroonikatööstuses tegutsevalt ettevõttelt loodeti märksa tagasihoidlikumaid majandustulemusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing