Tallinn tahab parkimistrahvi tegemise õiguse anda ESSile

09. november 2001, 08:17

Tallinna valmistab ette materjale seadusmuudatuseks, mis lubaks linnal anda valesti parkijate trahvimise õiguse parkimiskorraldaja ESSile, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna linnasekretär Toomas Sepa hinnangul võidaks Tallinn erafirmalt parkimiskontrolli tellides oluliselt teenuse kvaliteedis. Sepa sõnul pole veel otsustatud, kas seaduseparanduse esitab keegi riigikogulastest, linnavolikogu või söödetakse eelnõu ette mõnele ministrile.

Praegu puudub õiguslik alus, et trahvimist erafirmalt sisse osta. ?Aga on ju mõttetu, kui pileteid müüv ESSi turvamees ei tohi parkivaid autosid kontrollida, vaid seda teeb keegi teine,? ütles linnasekretär Eesti Päevaleht Online?ile..

ESS Eesti avalike suhete direktori Indrek Lindsalu sõnul aitaks parkimiskontrolli loovutamine ESSile parandada vastutust. ?Praegu on vastutus hajutatud. Ja ehkki kõik räägivad ESSist kui parkimiskorraldajast, siis tegelikult me parkimist ei korralda, vaid müüme ainult pileteid. Parkimist saab korraldada ainult koos kontrolliga,? sõnas Lindsalu.

ESS on koos säästva arengu ja planeerimise ametnikega ette valmistanud Tallinna parkimise arengukava järgmiseks viieks aastaks.

ESSi ettepanekute hulka Tallinna parkimise arendamisel kuuluvad muu hulgas tasulise parkimisala laiendamine ja tasulise parkimisaja pikendamine tööpäeviti kella 19ni.

Parkimisaja pikendamine tunni võrra tooks kuus lisa 180 000 krooni. Vanalinna ümber 24kroonise tunnihinnaga parkimisala loomine kasvataks kuu tulu veel 350 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing