Üksteist omavalitsust rikub laenupiiri

09. november 2001, 10:18

Eelmise aasta lõpuks oli Eestis kaheksa õigusrikkujast linna ja kolm valda, kelle laenukoormus ületas kolm neljandikku aastaeelarvest, mida lubab valla- ja linnaeelarve seadus, kirjutab Postimees.

Teiste hulgas paistavad laenamise edetabeli tipus silma maakonnakeskused Haapsalu, Viljandi ja Pärnu.

Nende kolme valitsemisel osaleb praegu ka omavalitsuste lõhkilaenamist tauniva rahandusminister Siim Kallase juhitud Reformierakond.

Rahandusministeeriumi koostatud omavalitsuste laenukoormuse edetabelis kümnendal kohal asuva Viljandi linnapea Peep Aru kinnitas, et eelkäijad on pannud ta täpselt sellesse olukorda, millesse Tallinna linnapea Tõnis Palts tahaks suurlaenu võtmisel sättida oma järeltulijad.

?Koormus on linnale päris ränk taluda,? nentis Koonderakonda kuuluv endine regionaalminister Aru. ?Sellepärast ei ole me kahel aastal laenu juurde võtnud ega kavatse võtta ka järgmisel.?

Rahandusministeeriumi kohaliku omavalitsuste osakonna juhataja Sulev Liivik kinnitas siiski eile agentuurile BNS, et Pärnu on positiivne näide, sest on tänavu suutnud laenukoormust vähendada alla 75 protsendi eelarvest.

Pärnu reformierakondlasest linnapea Einar Kelder kinnitas Pärnu Postimehele, et peab oma parteiliidri Siim Kallase maalitud ohupilti Tallinna suurlaenust reaalseks.

?Kohalik omavalitsus on kõige ebaefektiivsem struktuur,? märkis ta. ?Ilmselt lähevad Tallinn ja pankurid täiesti teadlikult seda teed, et küll Eesti riik vajadusel hädast välja aitab.?


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing