Moskvas ruumi vähemalt 30 hüpermarketile

09. november 2001, 14:42

Turu-uuringutega tegeleva kompanii ACNielseni hinnanguil läbib Moskva supermarketeid ainult 6 protsenti kogu linna jaekaubanduse läbimüügist.

Moskva jaemüügiturule mahuks ära 30 hüpermarketit, kirjutab Vedomosti.
Võrdluseks - Poolas on supermarketite osakaal 25%, Ungaris 50%. Võrdlus Poola ja Ungariga pole suvaline - ostujõu poolest on Moskva ja selle lähiümbruse elanikud nende riikidega võrdsed. Kokku kujuneb linnavalitsuse andmetel aastaseks jaekaubanduse läbimüügiks 20 mld dollarit aastas.

Kuigi supermarketite arv on Moskvas viimase aastaga kahekordistunud, pole müügikettide vahel veel õiget konkurentsi tekkinud. Kesklinnas puuduvad toiduaineid pakkuvad müügiketid täielikult. Müügikette pole ka rajoonides, mida peetakse vaesteks, eelkõige linna kaguosas.

ACNielseni arvates hakkab turg täituma alles 5 aasta pärast, kui Moskvas on avatud umbes 30 hüpermarketit. Ametnikud jäävad ennustustes ettevaatlikumaks - kaubanduskeskuste mahud, mida võiks võrrelda Euroopa riikidega, tekivad alles 20 aasta jooksul.

Praegu on prantsuse kompaniil Auchan plaanis avada pealinna ümbruses 10 hüpermarketit, kontsern Metro AG kavatseb Moskvasse tuua oma kaubandusketi REAL. Analüütikute arvates hakkavad lähiajal ka teised maailma suuremad müüjad Ida-Euroopa järel tulema Moskvasse.

<#NTVru.com=http://www.ntvru.com/finance/09Nov2001/supermarket.html>
<#Vedomosti=http://www.vedomosti.ru/stories/2001/11/09-56-03.html>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing