Euroraha kasutuselevõtt suurendab röövimisohtu

09. november 2001, 08:38

Soome Panga esindajate sõnul võib euro kasutuselevõtt tuua kaasa raha- ning pangaröövide arvu suurenemise, kuna liikvele lähevad suured sularahalastid, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Suuremate pankade rööve pole üldse. Kui röövitakse, siis väiksemaid kioskeid ning poode,? rääkis Soome Panga sularahaosakonna juht Urpo Levo Soome praktikast. Taoliste võimaluste vältimiseks on Soomes tehtud alates 1998. aastast tugevat eeltööd. Levo sõnul on praeguseks tulemused nähtavad ? aastas sooritatud röövide hulk jääb Soomes umbes 20 ringi.

Valuutavahetusketi ASi Tavid juht Kuno Rääk tunnistas, et seoses euro tulekuga on röövimise oht kindlasti suurenenud. ?Samas on turvameetmed äärmiselt rangeks muutunud,? selgitas Rääk.

Tema sõnul on mitmete ettevõtete juures näha ka väikest segadust, kuna keegi ei tea päris täpselt, kuidas raha liikumine toimub. ?Kindlasti on osa raha juba laiali veetud,? arvas Rääk.

Eesti Panga avalike suhete nõuniku Janno Tootsi sõnul valitseb kõrgendatud oht ning valmisolek siiski nendes eurotsooni maades, kus euro järgmise aasta alguses kasutusele võetakse.

?Eestis on olukord erinev, sest see raha hulk mis meil laiali veetakse, on kaduvväike,? lausus Toots. Tema sõnul Eesti Panga poolt erimeetmeid ei kasutata.

Detsembri jooksul jõuab Eesti Panga poolt tellitud euro sularaha keskpanka. Esimese paari kuu euroraha vajaduseks on hinnatud 30-90 miljonit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing