Venemaa kaalub aatomielektrijaamade erastamist

12. november 2001, 15:59

Vene aatomienergiaga tegelevates ringkondades on küpsemas idee erastada aatomienergial töötavad objektid, kirjutab ajaleht Vremja Novostei.

Möödunud laupäeval arutasid Venemaa president Vladimir Putin ja aatomienergia minister Aleksandr Rumjantsev aatomielektrijaamadega seotud probleeme. Nad leidsid, et pärast 11.septembri terrorirünnakut USAs on tarvis tugevdada aatomielektrijaamade turvameetmeid.

Mõned ametnikud pakuvad võimalust jätta riigi omandusse ainult reaktorid, ülejäänud infrastruktuur aga nö vahetada investeeringute vastu.

Osaline erastamine oleks võimalus, et leida raha aatomiobjektide turvalisuse tagamiseks. Ükski vene aatomielektrijaam ei vasta riigis kehtestatud normatiividele.

'Kui näiteks Kurski aatomielektrijaamale langeb lennuk, siis on radioaktiivse pilve atmosfääri paiskumine vältimatu,' ütles reedel Kurskis toimunud nõupidamisel riikliku aatomijärelevalve esimees Juri Vi?nevski.

1995.aastal välja antud seaduse järgi on aatomiobjektid üksnes riigi käes. Minister Rumjantsevi arvates oleks kõige parem lahendus luua tervikuna riigile kuuluvaid aktsiaseltse, mis annaks võimalusi ettevõtluse kaasamiseks eletrijaamadesse.

Vastuseks ministri mõtisklustele meenutas vene peaprokuröri asetäitja Nikolai Makarov, et enne 1995.aastat erastati osa Balakovski, Smolenski ja Kalinini aatomielektrijaamade varadest AS Energetitsheskaja Russkaja Kompanija (ERKO) poolt. Algatatud on kriminaalasi ja kohus peab otsustama, kas lugeda mittekehtivaks aatomielektrijaamade varade üleandmine ERKOle.

<#Vremja Novostei=http://www.vremya.ru/2001/207/4/23584.html>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing