Maa pärijad peatasid Westholmi kooli staadioni ehituse

12. november 2001, 08:24

Tallinna Westholmi Gümnaasiumi uue staadioni ehitamine on peatumas, sest staadioni alla jäävate maade õigusjärgsed omanikud on ehituse vaidlustanud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Omanike meelest on tüli põhjuseks linna nõukogudeaegsest maade kinnistamisest kinni hoidmine.

Tallinna munitsipaalmaade osakonna juhataja Alo Brandti sõnul on krundi alla jäävate maatükkide tagastamise taotlusi mitmeid. ?Probleem on keeruline,? tõdes Brandt. ?Tean, et Paldiski mnt 5 omaniku esindaja on kohtus vaidlustanud staadioni ehitamise. Eks näis, milline huvi on kõrgem ? kas maa tagasisaamine või lastele staadioni ehitamine.?

Brandt tõdes, et kui inimesed nõuavad maad tagasi, siis pole muud, kui oodata, mida seadus teha käsib.

Pärijad olid nõus maa koolile andma, kuid mitte EVPde eest, vaid kõiki osapooli rahuldava summa eest. Sellele ettepanekule kirjalikku kinnitust linna ega kooli poolt ei tulnud.

Westholmi kooli direktori Kalle Niinase sõnul on enne kohtuliku otsuse saabumist staadioni ehitus peatatud. ?Kui kurba uudist kuulsin, olin esmalt päris jahmunud. Kui muidu oleks valminud staadion kevadeks, siis loodame sellega ühele poole saada sügiseks,? sõnas Niinas. ?Kui kooli kõrval oli tühermaa, ei huvitanud see kedagi. Kohe kui ehitama hakati, ilmusid pärijad välja.?

Staadioni tellijaks on Tallinna Haridusamet ja raha ehituseks tuleb linnalt. ?Ehitajad ütlesid, et kaks-kolm nädalat oleks veel läinud, siis oleks suurem töö tehtud saanud,? ütles Niinas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing