Ühendatud Rahvapartei ähvardab Tallinna võimuliidust lahkuda

13. november 2001, 08:56

Tallinna abilinnapea Leivi ?eri lahkuma ajanud Eestimaa Ühendatud Rahvapartei ähvardab Tallinna võimuliidust ära minna, sest ei pea piisavaks linnaeelarve kavas olevat 30 miljoni kroonist rahasüsti Vene Kultuurikeskusele, kirjutab Postimees.

?Praeguses eelarvekavas on investeeringuteks Vene Kultuurikeskusele kavandatud vaid kolmandik sellest summast, mis oli lubatud,? lausus eile Rahvapartei esimees Viktor Andrejev. Samuti on erakond tema sõnul mures keskuse nõukogu esimehe leidmisega.

?Meil on siin omad prioriteedid ja kui koalitsioonipartnerid ei tule meile vastu , siis me kaalume, kas me jääme koalitsiooni või ei jää,? ütles Andrejev.

Andrejevi sõnul pole lahkumisplaan seotud erakonnakaaslasest abilinnapea Leivi ?eriga, kelle alluvuses olnud turvalisus ja integratsiooniametist leidis linna sisekontrolör hooletust rahajagamises.

Tallinna linnapea Tõnis Palts ütles eile, et ei ole nõus suurendama investeeringuraha Vene Kultuurikeskusele, et seeläbi kindlustada Rahvapartei jäämis võimuliitu.

?Remonti tuleb selles majas teha ? olen käinud seal isiklikult olukorraga tutvumas, kuid siiski ei tohi laieneda ühele objektile mingid teised kriteeriumid kui kõigile teistele,? märkis linnapea. ?Ühelgi puhul ei tohi teha mõttetuid kulutusi.?

Tallinna koalitsiooninõukogu esimehe Aimar Altosaare sõnul käib kultuurikeskuse arendamise osas Rahvapartei ja Vene Balti Erakonna vahel vaidlus, kuidas venelastele olulist keskust edasi arendada. ?Selle peavad nad omavahel läbi kultuurikeskuse nõukogu selgeks rääkima,? lisas ta.

Altosaare sõnul loodab ta, et Rahvapartei ei kavatse äraminekuähvarduste kaudu proovida kultuurikeskuse nõukogus jõupositsioonile saada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing