Saaremaa meelitab turiste uue sadamaga

13. november 2001, 08:07

Saaremaal on käivitunud järjekordne süvasadama loomise projekt. Reisisadama rajamise pea-eesmärgiks on meelitada saarele suviti Läänemerel kruiisilaevadega sõitvaid lääne turiste, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Tahame toetuda sadama rajamisel Saarte Liinide ning Tallinna Sadama kogemustele ning oskusteabele,? lausus Saare maavanem Jüri Saar. Projekt ongi algatatud koostöös Saarte Liinide ning Tallinna Sadamaga.

Maavanema sõnul erineb seekordne projekt eelnevast seetõttu, et võimalik sadama asukoht on veel teadmata. Vaatluse all on 5-6 erinevat kohta. ?Näiteks Undva puhul otsiti kõigepealt koht ning hiljem tekkisid seal probleemid,? tõi Saar näite.

Tallinna Sadama turundusdirektor Erik Sakkov ütles, et ettevõte osaleb Saaremaale planeeritud süvasadama projekti juures uuringute teostajana.

?Meie tööks on teha ärilised ja merelised uuringud. Investeeringuid me sinna suunata ei kavatse,? lausus ta.

Saare sõnul kavandatakse esimesed süvasadama uuringud valmis saada järgmisel aastal. Eelkõige soovib maavalitsus saada vastuse sellele, milline on kavandatava sadama majanduslik tasuvus.

?Eelanalüüs peaks valmima järgmise aasta märtsiks. Kui uuring näitab, et projekt on tasuv, siis hakatakse kohta otsima,? selgitas Saar.

Sadama eeluuringuprojekti viib läbi suvel Saaremaa õlle-tööstuse käima lükanud Peeter Palu.

?Praegune töö hõlmab tasuvusuuringut ning sadamale võimalike operaatorite leidmist. Enne kui meil kindlat operaatorit pole, ei saa millestki kindlast rääkida,? sõnas Palu.

Süvasadama loomise eesmärgiks on Saare maavanema sõnul meelitada just suviti Saaremaale välisturiste.

?Läänemerel liigub suvel enam kui saja kruiisilaeva ümber. Kui me neist umbes kümme endale suudaksime meelitada, oleks see väga hea tulemus,? möönis Saar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing