Börsiülevaade: lennukatastroofi unustanud välisbörsid aitavad Tallinna börsi

13. november 2001, 09:53

Kuna eile USAs allakukkunud lennukist ei ole leitud terroristide kätetööd loodetakse Euroopa börsidelt täna positiivset starti. Jõudu annavad ka USA börsid, mis pärast Euroopa turgude eilset sulgemist hakkasid õnnetusest üle saama ja ülespoole rühkima.

Selline stsenaarium võiks Tallinna börsi eile kättevõidetud tasemete juures hoida ja langusest päästa.

Tallinna börs näitas eile, et ei jõua välisturgudega ühte sammu käia. Kui möödunud nädalal paisunud Euroopa turud olid eile juba valdavalt miinuses, liikusid Tallinna börsil liideraktsiad kiiresti üles. Eriti oli hoos Hansapanga aktsia <GR#EE.HP>, mis kerkis 147 kroonini.

Terve päeva pidevalt ülesrühkinud ning viimase kuu aktiivseimat kauplemispäeva näinud Hansapanga aktsia tõusis päevaga kokku 3,7% ning jõudis üle pika aja taas USA terrorieelse hinnatasemeni.

Võrdluseks võib tuua Skandinaavia suurimate pankade Swedbanka, Nordea ja SEB aktsiad, mis näitasid möödunud nädalal vastavalt 5,2 6,6 ja 11,1% tõusu.

Maaklerite sõnul jõudis möödunud nädala välisturgude positiivsus kohalikule turule, muutes investorid aktiivsemaks ja positiivsemaks.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia sulgus eile 62 kroonil ehk 2,5% kõrgeimal tasemel, kui päev varem. Londonis tõusis ettevõtte hoiutäht samapalju, jõudes 10,675 dollarini ehk aktsiasse ümberarvutatuna 62,36 kroonini. Keskmiselt paari protsendi jagu kukkunud Euroopa telekomisektoris oli kohalik telekomisektori aktsia pea ainuke tõusja.

Kui välisturud ei suuda oma praegusest langusest välja rabelda, mida emotsionaalselt võimendas ka eilne lennukatastroof USAs, võivad suure tõenäosusega liikuda täna aktsiad Tallinna börsil juba alla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing