Inimesed vabanevad riigiasutustele andmete topeltesitamisest

13. november 2001, 12:03

Justiitsminister Märt Rask esitas täna valitsusele määruse eelnõu, millega kohustatakse riigiasutusi kasutama äriregistri andmeid arvutivõrgu kaudu, teatas justiitsministeerium.

Valitsuse poolt heaks kiidetud määruse kohaselt on käesoleva aasta 15. detsembrist keelatud riigiasutustel nõuda inimestelt nende andmete topelt esitamist, mis on Registrikeskuse arvutivõrgu kaudu kättesaadavad.

?Riigisektori ülesanne ei ole inimeste asjaajamist võimalikult keeruliseks teha vaid kodanikke teenida, luues asjaajamiseks soodsad tingimused. Vastuvõetud määrus võtab lõpuks ometi inimestelt ära arutu andmete topeltesitamise kohustuse,? ütles justiitsminister Märt Rask.

Määrusega kehtestati ministeeriumitele, ametitele, inspektsioonidele, maavalitsustele ja nende haldusalas olevatele riigiasutustele kohustus võtta füüsilisest isikust ettevõtjate, äriühingute, filiaalide, mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrikaardi andmeid Justiitsministeeriumi Registrikeskuse arvutivõrgu kaudu.

Kuna tänaseks on enamuses riigiasutustes olemas internetiühendus ning üheksakümne kaheksal valitsusasutusel või hallataval asutusel on sõlmitud leping Justiitsministeeriumi Registrikeskusega, siis ei too määruse rakendamine kaasa otseseid kulusid.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing