Sankt-Peterburgi sadam täieliku seiskumise äärel

13. november 2001, 14:37

Venemaa suurim konteinerterminaal AS Morskoi port Sankt-Peterburg on täieliku seiskumise äärel. Sadama võimsused on peaaegu kaks korda ülekoormatud, veoseomanikud ootavad kauba lahtitollimist vähemalt kaks nädalat, kirjutab Kommersant.

Puänt on aga selles, et Peterburgi tolliametnikud hakkasid lihtsalt täies mahus täitma oma otseseid tööülesandeid.

Praegu valitseb veoste omanike sõnul sadamas täielik hullumaja. Paljud kaubaliigid läbivad täieliku kontrolli: avatakse kõik konteinerid ja kogu kaup laaditakse välja. Tulemuseks on see, et tavalise 80-100 konteineri asemel läbib tolli mitte üle 20.

Varem läks kaup tollist läbi 4-5 ööpäevaga, Balti tolli ülema Aleksandr Putshkovi käsu kohaselt toimus kiire, nn progressiivne lahtitollimine, mis ei vastanud tegelikult tollikomitee määrustele.

Süsteem toimis ligi kaks aastat. Oktoobris tuli ootamatult Peterburgi aga Moskvast riikliku tollikomitee kontroll, Aleksandr Putshkov ja Loode tollivalitsuse ülem Vladimir Shamahhov läksid kohe haiguslehele.

Esimesteks tollikontrolli tugevnemise tulemusteks olid hiigeljärjekorrad Venemaa-Soome piiril, millest on ÄP ka varem teatanud. Praegu läheb ühe veoauto kontrolliks piiril 4 ööpäeva varasema 2 tunni asemel. Nüüd on hiigeljärjekorrad sadamas.

Veoste omanikel on võimalik kaup tollimine teostada ka teistes linnades (näiteks Moskvas, kuhu paljud veosed edasi lähevadki), kuid esialgu nad ei kiirusta sellega: oodatakse riikliku tollikomitee kontrolli lõppu Peterburgis.

<#Kommersant=http://www.kommersant.ru/lenta.html?id=25627>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing