Börsiülevaade: Eesti Telekomi aktsia kolme poole kuu rekordtasemel

13. november 2001, 14:54

Esmaspäevase lennukatastroofi mõjud Tallinna börsile ei jõudnudki. Kuna tegemist polnud terroriaktiga said ka välisturud kiiresti hirmust üle ning aitasid üleslendava Euroopa tehnoloogiasektori kõrval täna viimase kolme ja poole kuu kõrgeima rekordtasemeni Eesti Telekomi aktsia.

Eesti Telekomi aktsia tänast kiiret tõusu põhjendaks oluliselt ka Sideameti otsus jätta Eesti Mobiiltelefon olulise turujõuga ettevõtjaks kuulumata, kui see oleks jõudnud investoriteni enne börsipäeva lõppu.

Kuna aga Sideameti pressiteade jõudis meediasse vahetult pärast börsipäeva ei saanud see täna veel aktsia tõusu toetada. Seda loomulik juhul, kui info ei jõudnud enne seda eelnevalt lekkida.

Igatahes aitab Sideameti otsus telekomifirmal säästa 100-250 mln krooni, mis oleks ettevõte sõnul tulnud kanda juhul kui EMT nimetatakse olulise turujõuga ettevõtjaks. See on aga positiivne uudis eelkõige ettevõtte aktsionäridele.

Passiivselt startinud Eesti Telekomi aktsia kerkis ülesrühkiva Euroopa telekomisektori taustal täna päevaga 3,7%, sulgudes 64,25 kroonil ehk tasemel, kus ta polnud viibinud pärast 25. juulit.

Euroopa börside tänane tõus tuli aga mitte millegi pinnalt, kuna täna avaldatud Euroopa ettevõtete majandustulemused olid nii analüütikute kui maaklerite sõnul nigelad.

Lisaks Eesti Telekomile lõppes tänane päev aktiivselt ka teistele liideraktsiatele.

Eile 3,7%st tõusu näidanud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia osas olid täna väljas kasumivõtjad, tuues aktsia kõva kauplemise juures 146 kroonini ehk 0,7% madalamale eilsest sulgemishinnast.

Kerget paranemise tegi seevastu läbi Norma <GR#EE.NORMA> aktsia tõustes aktiivsel kauplemise tagajärjel 0,8%, tasemeni 50,20 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing